Jdi na obsah Jdi na menu
 


Piercing je původně rituální zdobení těla různými předměty a ozdobami. V dnešní době se samozřejmě stal modní záležitostí, takže už od útlého dětství na sebe věšíme náušnice.. nejprve do ucha, později do pupíků, nosů, rtů atd.

Jako každé porušení integrity kůže si může piercing nechat udělat jen osoba starší 18ti let, dříve jen se souhlasem zákonného zástupce. Používají se ozdoby z chirurgické oceli nebo titanu, na prvopiercing si nekupujte žádné stříbro ani nikl! Spousta obchodníků se snaží na tomto artiklu vydělat, ale jde o Vaše zdraví ,takže ozdobičky vybírejte jen v salonech nebo tetovacích studiích! Sice to bude možná o trochu dražší, ale zase se Vám to bude lépe hojit a nehrozí žádná alergie. Každé seriozní studio už dneska vlastní atest na prodávané výrobky, takže znáte to "důvěřuj, ale prověřuj".

Propíchnout se dá téměř každá část těla, ale nepřehánějte to! Uvažujte dopředu, jestli Vám vytahaný boltec ucha bude slušet i za dvacet-třicet let ,jestli potrhaná bradavka bude správně sexy, jestli pět ozdob v jazyku nezmění Vaši výslovnost. Jako tady platí, všeho s mírou.

Pupík je sexy a je také nejhůře se hojící piercing.Chce to trpělivost a péči.Naplánovat si ho den před zápasem v košíkové není dobrý nápad.K jeho ošetřování je výborná mořská sůl,masti jako jsou septonex nebo bactroban, 3% tea tree olej, antibakteriální mýdlo a absolutní čistota!

Nos neboli křídlo nosní je chrupavka, takže trochu krvácí, trochu bolí, hojí se podle toho jak často trpíme rýmou či alergií na pyly, ale zahojí se :o)

Brada, horní ret (neboli Madonna), dolní ret sice vypadá děsivě,ale hojí se velmi dobře, neboť cokoliv přijde do styku se slinami, které obsahují enzymy napomáhající zhojení, je rychlejší. Tady dobře zafunguje v prvních hodinách led, aby se zabránilo otoku a výplachy např.heřmánkem, řepíkem.

Jazyk - dá se na den dva vyndat (až po úplném zhojení!), sice počáteční příznaky jsou někdy nejděsivější (velký otok až do krku, zduřelé uzliny, špatná výslovnost, bolest,neschopnost jíst:o), ale výsledek stojí za to! Nebolí samotná aplikace, ač to tak může vypadat. Opět pomohou výplachy (např.osvědčená Coca-Cola s ledem), ústní dezinfekční voda nebo roztok 3%kysličníku (lžíce do deci vody) a kloktat! Dává se zpočátku delší činka, kvůli otoku, po 10ti dnech je možné vyměnit za kratší.

Obočí je trochu zrádné, je to jen kousek slaboučké kůže, takže možnost zatržení či vyhojení je víc než jistá. Vyžaduje trpělivost a maximální opatrnost při manipulaci! První hodiny po aplikaci pomůže opět led ,proti otoku, potom mastičky na promazávání.

Bradavka -au, ale proč ne:o) hodně citlivá,hodně ráda se trhá a občas efekt citlivosti zmizí úplně.

Uši - znáte čínskou medicínu? Prý tam jsou body na hubnutí, proti kouření a tak. No, něco na tom je, takže se nebojte, protože ve studiích mají podrobnou mapu bodíků :o)

U všech piercingů je potřeba dodržovat hygienu, ozdoby nevyměňovat s kamarádkou či kamarádem, to co vyhovuje Vám, nemusí vyjít druhému.. Každá ozdoba má svoje zákonitosti ,nechte si vysvětlit proč právě tuhle a ne tu.. Na otázku jestli to bolí, je takováhle odpověď: je to taková chvilka ,že než se nadějete, odcházíte domů. Všechny potřeby jsou sterilní a na jedno použití. Ovšem jak se o svůj piercing budete starat dál, to už je jen na Vás!

Péče o čerstvý piercing: individuální, každému vyhovuje něco jiného. Každý se hojíme jinak, nicméně dodržování pravidel hygieny a pokynů je nejdůležitější v prvních dnech po aplikaci. Neslunit se,nekoupat se ve veřejných bazénech, nenamáhat břišní svaly (u pupíku) ,nepít alkohol a horké nápoje (u jazyku), maximální opatrnost pro zatržení (u obočí a bradavky), občasné pročištění 3%kysličníkem (všechny ozdoby),nevyměňovat piercing dříve než po úplném zhojení !Denně kontrolovat dotažení nasazující části piercingu (kuličky nebo hrotu).Při problémech kontaktovat toho,kdo piercing prováděl.

bozziii pearsingy

www.piercing-sperky.cz : Piercing SBQ010lbluewww.piercing-sperky.cz : Piercing SBQ010pink

www.piercing-sperky.cz : Piercing SBSC1pinkwww.piercing-sperky.cz : Piercing SBSC8crystalwww.piercing-sperky.cz : Piercing SBSC8pink

www.piercing-sperky.cz : Piercing SBCcrystalwww.piercing-sperky.cz : Piercing SBClightbluewww.piercing-sperky.cz : Piercing SBCsaphire

www.piercing-sperky.cz : Piercing SBSF11aquawww.piercing-sperky.cz : Piercing SBSF11redwww.piercing-sperky.cz : Piercing SBSF11saphire

www.piercing-sperky.cz : Piercing JBLviolet

www.piercing-sperky.cz : Piercing JBLrose

Piercing Retro xbju24/8a - Klenoty - Piercing - Do pupíku - Chirurgická ocel - Materiál chirurgická ocel + plast<br>Barva růžová + bíá<br>Šíře tyčky 1.6 mm<br>Délka tyčky 10 mm<br>Kuličky 8 a 5 mm<br>Běžná cena <b>300 Kč</b>

Pirát - piercing do pupíkuVážka - piercing do pupíku s modrým kamínkemSmiley - piercing do pupíkuZdobený motýl - piercing do pupíkuHeart - piercing do pupíkuPoměnky - piercing do pupíkuCherry II. - piercing do pupíku

Hellish - piercing do pupíkuPiercing banánek JBLR - Klenoty - Piercing - Do pupíku - Chirurgická ocel - Barva Duhová-fialová<br>Šíře tyčky 1.6 mm<br>Délka tyčky 10 mm<br>Kuličky 8 a 5 mm<br>Piercing banánek Gecko SBSF18 Crystal - Klenoty - Piercing - Do pupíku - Chirurgická ocel - Materiál chirurgická ocel + sklo<br>Barva skleněná<br>Šíře tyčky 1,6 mm<br>Délka tyčky 10 mm<br>

 

Komentáře

Přidat komentář

Přehled komentářů

Pearsing do ucha

(Anonym, 9. 10. 2011 18:57)

Chtěla bych si udělat pearsing do ucha nahou a chci se zeptat jestli to bolí a jestli je to nějak nebezpečné?

Pearsing v pupiku

(T.., 31. 3. 2013 0:19)

3 dny mám pearsing v pupíku a v dolní části pod pearsingem se mi pod kůží udělala tvrdá kulička.Chtěla bych se zeptat pokud s tím má někdo nějakou zkušenost jestli se to zahojí samo nebo to tak už zůstane

Pearsing

(míší, 30. 3. 2013 18:22)

Hoj, no já si za 3 roky *v 15* nechám udělat pearsing do obočí a dolního rtu, už se moc těším! Oujéé

PEARSING DO PUPÍKU

(eliška, 22. 4. 2012 21:43)

Ahoj, chtěla bych se zeptat od kolika let se pearsing do břicha může pichat...

pearsing

(radka skopalikova, 19. 11. 2011 13:44)

jsem velmi sokovana kam vsude se da dat pearsing.moc se mi to libi

pro terku ;)

(nikča , 7. 3. 2011 19:29)

hel ea kampak by jsi ho chtěla ?

Chci ho mít

(Terka, 22. 3. 2010 14:28)

Ahoj chci se zeptat jestli by mi někdo z vás nedoporučil kamarádku,aby mi udělala pearsing.Na email DRACICE653@SEZNMA.CZ
Bylo by to,ale tajně a kdybyste mi to někdo napsal tak asi kolik by to stálo a takovéhle informace.
Kdyby na to mamka přišla tak jí to samozdřejmně neřeknu takže pls.Mocinky bych to chtěla vyskoušet.

nmnksdv

(jkad, 14. 3. 2010 18:28)

hale ja newjěřim tomu že to je dod 18 mě to dělali už v 12 viš, takže ty pičo nebo debile nepičuj nazdar hm

pearsing w jazyku

(Anettka, 31. 12. 2009 17:24)

taky sem se bala ae to wubec neboli a wubec me to nenateklo nic druhej den sem us normalne jedla secko a i sem pila chlast a wymenila sem si ho pste sem to mela w poho a to mi ho pichala kamoska ....takze holky kdo ho chce nebojte to neboli..!

pearsing do uší

(simona, 1. 12. 2009 20:29)

ahoj chtěla bych se zeptat jak asi přibližně bolí propíchnutí ucha nahoře v té chrupavce diky předem

......

(daffy, 22. 11. 2009 13:04)

ahoj....mno je vidět že ten článek máš odněkuj zkopčenej ale jako f pohodě....a pak sem se s váma chtěla podělit o zážitky s piercingama....takže jako první jsem měla v nose a ten mi asík po 4rech měsících někam vypad a do večera sem ho nemohla najít a když sem ho našla tak sem si ho tam chtěla dát z5 ale bolelo to víc než propich tak sem se na to vybodla....pak druhej ten sem měla j dolním rtu...píchala mi to kámoška a od ní to fakt vůbec nebolelo...ale pak mi za něj škub táta že se mu to nelíbilo a bylo moc krve tak sem si ho vyndala...pak sem měla v pupíku a za ten mi škub prozměnu kámoš omilem...a ten mi taky píchala kámoška...pak sem si nechala píchnout jazyk ale tentokrát v salonu...a do jazyku to fakt nikomu neradím...já sem z toho měla jen zánět hltanu ale doktorka říkala že to je oproti ostatním případům ještě brnkačka...někdo přijde prej třeba o řeč někdo zase má zánět mozkových blan a někdo dokonce na to může i zemřít....zprva mi to přišla kravina ale pak sem se dozvěděla že kámoška když si jednou nechala píchnout pierc do jazyku tak ten jazyk jí tak opuch že se málem udusila a že musela do nemocnice...takže nejlepší piercingy to jsou asi v uších...každej další dodatečná náušnice se počítá jako pierc..a jestli chcete zapůsobit na kluky tím že máme pierc tak tím nezapůsobíte jenom se vědšině kluků znelíbíte a budete zbytečně kvičet že vás to bolí ;)

pearsing do jazyka

(teruli, 4. 11. 2009 10:27)

ja ho ploste chci a je mi jedno ak to potom bude bolet za krasu se musi trpet xDDDD hrozne se na nej tesim

???

(Petulkka, 14. 6. 2009 11:35)

Můžu jít darovat krev ikdyž mám Piercing v jazyku čerstvě?

oki

(dominika, 27. 2. 2009 12:45)

superrr blod

pro míšu

(kristýna, 28. 10. 2007 13:41)

maš to tu moc good ,všechno je upa super